• blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
 • blank
  • Ağda kullanmak ciltte sarkmalara sebep olur mu?
  blank

  Hayır. Ağda kullanmanın insan cildi üzerinde sarkmalara sebep olduğunu destekleyen herhangi bir bilimsel veri mevcut değildir. Cilt sarkmalarında daha çok sigara içme, vitamin eksikliği, güneş ışığına doğrudan ve uzun süreli maruz kalma, yanlış beslenme gibi cildin kolajen dokusunu etkileyen dış faktörler ve genetik nedenler etkilidir.

  • Daha önce hiç ağda yapmadığım bir bölgeye ağda yaparsam o bölgedeki tüyleri kuvvetlendirir miyim?

  Hayır, ağdanın böyle bir etkisi olmaz. Ağda veya tüy dökücü kremi daha önce hiç depilasyon yapılmamış bir bölgeye uygulamak o bölgedeki tüyleri kuvvetlendirmez, sıklaştırmaz.

  • Ağda öncesi uyuşturucu kremlerden sürmek ağda sırasında çekilen acıyı azaltır mı?
  blank

  Evet, azaltır. Bu tip ürünler lokal anestezik etkisi gösterir yani cilt yüzeyini uyuşturarak acı ve yanma hissini hafifletir veya ortadan kaldırır. Ancak bunlar tıbbî ürünler oldukları için doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Asıl amacına uygun olarak kullanılmadığında veya günlük uygun dozdan fazla kullanıldığında omurilik felcine kadar uzanan ciddi yan etkilere sahip oldukları için son derece riskli ürünlerdir.

  Böyle bir risk almak yerine aynı etkiyi, sadece doğal içeriklerle elde etmenizi sağlayan "Pain-less Ağda Öncesi Hazırlık Mendili"ni kullanmanızı öneririz.

  • Sürekli sir ağda kullanmak tüylerin bir süre sonra tamamen çıkmamasına yol açar mı?

  Hayır, devamlı sir ağda kullanarak istemediğiniz tüylerden bir süre sonra tamamıyla kurtulmanız mümkün değildir. Ancak sir ağda kıl kökünü besleyici elementler ve şeker içermediğinden sürekli olarak kullandığınızda tüy çıkış hızınız yavaşlar ve daha seyrek ağda yapma ihtiyacı hissedersiniz.

  • Ağda yaptıktan sonra neden morarma ve kızarmalar oluşur?

  Bu durum ağda yapan herkesin sıklıkla başına gelen fakat bilinçli ağda kullanımı ile önüne kolayca geçilebilen bir sorundur.

  Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki ciltteki bu morarma ve kızarıklıkların sebebi, ağdanın tüy kökünde yaptığı tahriştir.

  Ağda doğru ve bilinçli olarak kullanılmadığı takdirde hem ciltte morarma ve kızarıklıklar oluşur hem de ağda esnasında daha fazla acı hissedilir. Tüy kökünü tahriş etmeden ağda yapmak için dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır:

  blank blank

  Ağda cilde sürülürken tüylerin çıkış yönü ile aynı doğrultuda sürülmeli

  Ağda veya ağdalı bez ise tüylerin çıkış yönünün tam aksine doğru hızlı ve tek harekette çekilmelidir.

  Eğer sürme ve çekme yönlerine dikkat edilmezse tüy kökleri ciltten ayrılırken köke bağlı damarlar koparak zarar görür ve o bölgede bir kanama oluşur ve bu nedenle ciltte morarma ve kızarmalar yaşanabilir.

  Yanlış yönde uygulama yapmanın yanı sıra aynı bölgeye üst üste uygulama yapmak da yine morarma ve kızarmaya yol açacağından bundan da kesinlikle kaçınılması gereklidir. Ayrıca asitik değeri yüksek ve depilasyon için uygun olmayan hammaddelerden üretilmiş ağdalar da morluklara ve kızarmalara sebep olabilmektedir.

  • Ağda yaparken neden canımız yanar?
  blank

  İşte ağda yaparken yaşanan en büyük sorun... Acı... Bunun nedenlerine kısaca şöyle değinebiliriz: Ağda işlemi, tüylere yapıştırılan ağda ile tüyü kavrayarak onu cildin dışına çıkarma işlemidir. Aşağıda görüldüğü gibi insan tüyü, kökünden damarlarla dolaşım sistemine ve tüy köküne bağlı küçük sinir ucuyla da merkezi sinir sistemine doğrudan bağlıdır. Tüy ucundan kavranarak çekildiğinde tüy köküne bağlı olan sinir ucu kıl kökünden ayrılarak beyne acı sinyali gönderir ve bu nedenle acı hissedilir.

  Tıraş bıçakları, tüy dökücü krem ve köpükler ile buna benzer yöntemler tüyü kökünden almadığı için acıya sebep olmazlar ancak ağda kadar etkili ve uzun süren sonuçlara da sahip değildirler.

  • Sir ağda mı ılık ağda mı?

  Sir ağda ile ılık ağda arasındaki temel fark, içeriğidir. Ilık ağda şekerden, sir ağda ise reçineden üretilir. Sir ağda tüy köklerini besleyen maddeler içermediğinden uzun dönem kullanım sonrasında tüylerin büyüme hızı son derece yavaşlar ve daha uzun aralıklarla ağda yapma ihtiyacı hissedilir. Ayrıca reçine, şekerden daha kuvvetli bir tutuculuğa sahip olduğu için sir ağdanın performansı şekerli ağdadan daha iyidir ve tek seferde daha fazla tüyü alabilir. Bunun yanı sıra sir ağda sıcak yaz günlerinde uygulama sırasında şekerli ağda gibi yapış yapış olmadığından kullanan kişiye de rahatsızlık vermez.

  • Ağdanız bütün tüyleri tek seferde almıyor mu?

  En çok karşılaşılan bu problem aslında yine ağdanın yanlış kullanımından kaynaklanır. Ağdayı doğru kullanmak için aşağıdaki adımlar takip edildiğinde, ağdanın tüyleri tek seferde aldığı rahatlıkla gözlemlenebilir.

  blank blank

  Cildinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin.
  Ağdanın akışkan kıvamda ve uygun sıcaklıkta olmasını sağlayın.
  Ağdayı cildinize sürerken tüylerinizin çıkış yönüne doğru ve arada boşluk kalmayacak şekilde sürün.
  Ağdanın cildinize iyice yapıştığından emin olun.
  Ağdayı çekerken tüylerinizin çıkış yönünün tam aksine, hızlıca ve tek seferde çekin.

  Sürme ve çekme yönlerine dikkat edilmediği takdirde tüm tüyler alınamayabilir. Ayrıca, tüy kökleri ciltten ayrılırken köke bağlı damarların koparak zarar görmesine yol açabilir. Bunun sonucunda, ciltte morarma ve kızarıklıklar oluşacaktır.

  • Retouch Pen kullandım, yüzümdeki tüylerin hepsini alamadım; ne yapmalıyım?

  Eğer aşağıdaki noktalara dikkat etmediyseniz, üründen istediğiniz performansı alamamış olabilirsiniz;

  blank

  Ürün uygulama yapılacak bölgeye mutlaka ince bir tabaka halinde sürülmüş olmalıdır. Performansını arttıracağı düşüncesi ile uygulama bölgesine bol miktarda ürün sürmek tam tersi ürünün performansını düşürür ve uygulama bölgesindeki tüm tüyleri almanız zorlaşır.

  Ürünü uygularken sürme ve çekme yönlerine özellikle dikkat etmeniz gerekir. Eğer ürünün aplikatör ucunu tüylerinizin çıkış yönünde sürmediyseniz, cildinize ürünü uygulamış olsanız bile uygulama bölgesindeki tüm tüyleri almanız zorlaşır.

  Bezi doğru yönde yapıştırdığınızdan ve çektiğinizden emin olun. Eğer bezi, ürünü sürdüğünüz gibi tüylerin çıkış yönüne paralel şekilde yapıştırmadıysanız veya yapıştırırken az baskı uygulayıp bezle cildiniz arasında boşluklar bıraktıysanız ayrıca çekerken tüylerin çıkış yönünün tam tersi yönde çekmediyseniz uygulama bölgesindeki tüm tüyleri almanız zorlaşır.

  Bunların dışında dikkat etmeniz gereken önemli başka bir konu, uygulama yaptığınız bölgedeki tüylerin en az 1,5 mm uzunluğunda olmasıdır. Eğer tüyleriniz çok kısa ise ağda tüye yeterince tutunamayacağından uygulama yaptığınız bölgenin tümünde etkinliğini gösteremeyecektir.

  • Ürünümü mikrodalga fırında ısıtırken ürün ambalajım eridi, ne yapmalıyım?
  blank

  Ağdanın optimum uygulama sıcaklığı 50-54°C aralığıdır. Mikrodalga fırınlarda ısıtılabilen ürünlerimizin ambalajları, 150°C'ye rahatlıkla dayanabilecek hammaddelerden üretilmiştir.

  Eğer ambalaj eriyerek ağda fırınınıza aktıysa bunun sebebi, ürünü 150°C'den daha yüksek bir dereceye kadar ısıtmış olmanızdır. Lütfen ısıtma talimatlarını dikkatlice okuyunuz ve ürünün daha çabuk veya iyi ısınması için kullanma talimatlarında belirtilen süre ve gücün üzerinde ısıtma yapmayınız. Ayrıca, mikrodalga fırın içerisinde ürün kapağının kapalı olduğundan emin olunuz.

  Fırınınızı evinizde bulunan ayçiçeği, zeytin, kanola gibi yenilebilir yağlar veya bebe yağı ile silerek temizleyebilirsiniz.

  • Sir ağda nedir?

  Ağda, teknik olarak tüylerinize yapışan bir tutkaldır. Bez ile veya kendiliğinden donarak kavradığı tüyleri, sizin elinizle -yani mekanik olarak- tutup çekmenize ve tüyleri kökünden derinizden çıkartmaya yardımcı olur.

  Sir ağda, şeker veya başka kimyasal yapışkanlar yerine reçineden üretilmiş ağdalara verilen genel isimdir. Bu ağdalar ağaçlardan salgılanan reçineler kullanılarak yapıldığından doğal içeriklidirler ve şeker içermediklerinden tüy köklerini besleyerek kalınlaştırmazlar.

  • Ağda yapmak batıklara ve kıl dönmesine sebep olur mu?

  Eğer yanlış kullanırsanız, bu tip problemlerle karşılaşmanız olasıdır. Ağdanın sürme ve bezin yapıştırılma yönü tüylerin çıkış yönü ile aynı, çekilerek ciltten ayrılma yönü de tüylerin çıkış yönünün tam aksi istikamette olmalıdır. Eğer bu detaylara dikkat edilmezse tüylerin yönleri şaşırarak batmalara ve kıl dönmelerine sebep olabilir.

  • Ağda kullandıktan sonra cildimde morarmalar oldu, neden?

  Cildinizde ağda uygulaması sonrası morarmaların nedeni ilgili bölgede ağda uygulaması sırasında deri altında, kıl kökleri etrafında oluşan kanamadır. Kanamanın sebebi cilt hassasiyeti veya yanlış uygulama yapılmasıdır. Eğer uygulama esnasında sürüş ve çekiş yönüne dikkat etmediyseniz veya aynı bölgeye birden fazla uygulama yaptıysanız bu durum morarmalara yol açar.

  Böyle yanlış uygulamalardan kaçınmanızı ve ayrıca bu tip durumlarda hassasiyetten kaynaklı morarmaları en aza indirmek için, içerisinde damarlarınızı büzüştürerek kanama ve morarmaların oluşmasını engelleyen doğal yağlar içeren Painless Ağda Öncesi Mendilleri'ni kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

  • Ağdayı kesinlikle kullanmamam gereken bölgeler hangileri?

  Ağdayı göğüs uçları, anal, perianal bölge (anüs etrafı), yaralı, aşınmış, çizilmiş deri bölgeleri, benlerin bulunduğu, egzamalı ve sivilceli bölgeler, üreme organı, vajina, penis ve testis üzerinde, ayrıca yanık, soyulmuş ve tahriş olmuş deri, iltihaplı veya herhangi bir cilt sorunu yaşanan cilt bölgeleri üzerinde kesinlikle kullanmayınız.

  • Sir ağda nasıl temizlenir?

  Sir ağdanın ana hammaddesi olan reçine, suda çözünür bir madde olmadığından su ile temizlenmez. Reçine yağda çözünür bir madde olduğundan cildinizden vaya kaza sonucu döküldüğü herhangi bir yerden, herhangi bir yağ kullanılarak kolayca temizlenebilir. Ciltten temizleyecekseniz, ilgili yağın cildinize zarar vermediğinden ve tüy köklerini beslemediğinden emin olunuz.

  • Vücudumun hangi bölgesinde hangi sir ağdayı kullanmalıyım?
  blank

  Kol, bacak, sırt, karın gibi bölgelerde, uygulama yüzeyleri geniş olduğu için Smart Roll-On System ürünlerini ve eğer cildiniz çok hassas ise, hassas ciltler için tasarlanmış, sir ağda kadar yüksek yapışma göstermeyen ve suyla temizlenebilen Gelly Wax Roll-on Jel Ağda ürünlerini kullanmanızı uygulama kolaylığı sebebiyle tavsiye ederiz.

  Koltuk altı bölgesi, alan olarak küçük olmakla birlikte Smart Wax Roll-on Sir Ağda kullanımı için uygundur, ayrıca koltuk altı bölgesi için özel olarak dizayn edilen ve kavrama kolaylığı sağlamak için özel olarak şekillendirilen Sir Ağda Bantları 52’li Maxi Set ürünümüzü de bu bölge için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koltuk altı bölgenizde daha konforlu ve etkin bir yöntem kullanmak istiyorsanız, kıvrımlı bölgelere bez kullanılmadan uygulanan, uygulandığı bölgede kendiliğinden donarak en kısa tüyleri bile alan Brazilian Bikini ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem cilde değil tüye yapıştığından cildinizde normal sir ağdalara göre daha az tahriş oluşturacak hem de daha hassas olan koltuk altı bölgenizde uygulama yapmadan önce sürebileceğiniz Pain-less Ağda Öncesi Hazırlık Mendilleri ile işlem sırasında hissettiğiniz acı hissi önemli oranda ortadan kalkacaktır.

  Bikini bölgesinde de Brazilian Bikini ürünümüzü yukarıda belirttiğimiz avantajları göz önünde bulundurarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta ürünün içinden çıkan şekil şablonları ile cildinizde yaramaz şekiller oluşturarak kendinizi şımartabilirsiniz. Bunun dışında, bu bölge için özel olarak dizayn edilmiş Sir Ağda Bantları 52’li Maxi Set de bu bölge kullanımına uygundur. Bu bölgede müdahale etmek istediğiniz küçük bölgeler, şekillendirme ve rötuş işlemleri için Retouch Pen ürünümüzü de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Kaşlarınızı kusursuz biçimde şekillendirmek için, bu amaca uygun olarak dizayn edilmiş ucu ve hassas dozajlama ayarı ile Retouch Pen ürünümüzü rahatlıkla kullanabilir, aynı ürünle dudak üstü, yüz bölgesi ve ihtiyaç hissettiğiniz diğer küçük rötuşlar için de güvenli kullanım sağlayarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Yüzünüzde, hassas formülü ile tahrişlere ve kızarıklıklara sebep vermeden ağda yapabileceğiniz diğer bir ürünümüz, Multi Action’dur. Özel spatulası ile ürünümüzü dudak üstü, kaş gibi bölgelerde kullanacağınız gibi, özel uygulama uçları bulunan Tria Spatulası ile burun içi ve kulak içi tüylerinizden bez kullanmadan kurtulabilirsiniz.

  • Ağda sonrası güneşlenmek uygun mu?

  Uygulama sonrası cildinizin daha hassaslaşması ve gözeneklerinizin açık olması nedeniyle UV ışınlarından göreceğiniz zarar artabilir, bu yüzden ağda işleminden sonra en az 24 saat güneş ışınlarından sakınmanızı, ayrıca alkol ve aşındırıcı maddeler içeren cilt bakım ürünlerini de bu süre boyunca kullanmamanızı öneririz.

  • Sir ağdanın yeteri kadar ısındığını nasıl anlarım?
  blank

  Ağdanız yeteri kadar ısınmadığında uygulamanız zorlaşacak ve ürün performansı düşecektir. Gereğinden fazla ısıttığınızda da hem deriniz yanacak hem de ağda aşırı cıvık olacağından tüy alış performansı yeteri kadar tatmin edici olmayacaktır. Bu problemi ortadan kaldırmak için ağdanızın uygun ısıya ulaştığını ambalaj rengini değiştirerek gösteren Smart Roll-on System ve Smart Wax Roll-on Sir Ağda ürünlerimizi kullanmanızı öneririz.

  Bu ürünler sayesinde artık ağdanız hazır olduğunda ürün ambalajınız renk değiştirerek size haber verecek, gereğinden fazla bekleyip soğumaya başladığı, optimum uygulama ısısı düştüğü zaman tekrar renk değiştirerek ürünü yeniden ısıtmanız için sizi uyaracaktır.

  • Ağdaya alerjim var mı?

  Nadir de olsa bazı insanların sir ağdanın ana hammaddesi olan reçineye veya üründe kullanılan esanslara karşı alerjileri olabilir ve alerjisi olan insanların ağda kullanması sonucunda cilt sivilce, kızarıklık gibi tepkiler gösterebilir. Bu durumdan sakınmak için ürün ambalajlarında bulunan kullanma talimatlarında belirtildiği gibi, kullanımdan 1 gün önce cildinizin küçük bir yerinde alerji testi yapmanızı öneririz.

© REMOVE bir TredA markasıdır. 2016⎪www.tredafmcg.com